Майбутні матері
Вагітні жінки та жінки, які годують груддю, мають підвищену потребу в йоді через особливості метаболізму.
Йод є незамінним мінеральним нутрієнтом і мікроелементом. «Мікроелемент» — це той, який потрібен організму в мінімальних кількостях, водночас «незамінний» означає, що організм потребує такого мінералу, але не може виробляти його самостійно. Тому для вашого здоров’я важливо вживати достатню кількість йоду з їжею.
За оцінками, у 1,9 мільярда людей у всьому світі є ризик виникнення дефіциту йоду. Дані у звітах свідчать про те, що жителі 21 країни страждають від дефіциту йоду легкого ступеня, а 9 країн — дефіциту йоду середнього ступеня. З іншого боку, більше ніж у 110 країнах спостерігається достатнє споживання йоду. Однак у цих країнах деякі підгрупи, як-от вегани, вегетаріанці, немовлята, які відлучаються від грудей, або ті, хто не вживає йодовану сіль, все ще можуть мати дефіцит йоду. Також існує підвищена потреба в йоді у жінок у період вагітності та годування груддю, вони чутливі до дефіциту йоду.
Необхідне добове споживання залежить від віку людини. Міжнародний дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародна рада з контролю йододефіцитних захворювань (ICCIDD) і Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендують такі кількості:
Різні установи рекомендували різні норми споживання йоду для задоволення потреб невагітних, вагітних і жінок, які годують груддю, в діапазоні від 150 до 290 мкг/добу.
Типовими симптомами йододефіцитного захворювання є:
Після вживання великої кількості мг йоду може виникнути гостре отруєння йодом. Попри це, у здорової людини без інших проблем і з достатньою кількістю йоду щитоподібна залоза здатна адаптуватися до широкого діапазону споживання йоду, тому здорові люди можуть переносити до 1 мг добового споживання.
Гостре отруєння йодом може спричиняти шлунково-кишкові або серцево-судинні симптоми або навіть кому. Воно також може спричинити надмірну або недостатню активність щитоподібної залози. Симптоми надлишкового вироблення тиреоїдних гормонів в результаті надмірної активності щитоподібної залози включають гіперактивність, дратівливість, непереносимість тепла, відчуття серцебиття, слабкість, втому та втрату маси тіла. Симптоми зниження вироблення тиреоїдних гормонів внаслідок недостатньої активності щитоподібної залози включають втому, слабкість, погану пам’ять і труднощі з концентрацією, збільшення маси тіла, відчуття холоду, сухість шкіри та випадіння волосся.
Тиреоїдні гормони можуть впливати практично на кожну клітину вашого організму. Тому надлишок цих гормонів може вплинути майже на кожен орган або тканину організму:
Йодомарин® має два різних показання до застосування:
Рекомендоване дозування лікарського засобу Йодомарин® залежить від показань і вашого віку.
Таблетки Йодомарин® слід приймати після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини, наприклад, склянкою води.
Зазвичай Йодомарин® необхідно приймати для профілактики протягом багатьох років і, нерідко, протягом усього життя. Для лікування зоба у новонароджених тривалість застосування зазвичай становить 2–4 тижні та 6–12 місяців або більше у дітей, підлітків і дорослих.
Так, можуть бути протипоказання, тому не можна приймати Йодомарин® у таких випадках:
У період вагітності та годування груддю є підвищена потреба в йоді, це означає, що достатнє споживання йоду є особливо важливим. Проте йод і йодовмісні препарати слід приймати лише з оцінкою користі та можливих ризиків і лише за чітким призначенням лікаря. Перш ніж приймати лікарськиий засіб Йодомарин®, зверніться за порадою до свого лікаря або фармацевта.
Таблетки Йодомарин® містять калію йодид. Інші інгредієнти: лактози моногідрат, магнію карбонат основний легкий, желатин, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний та магнію стеарат.
Таблетки Йодомарин® містять лактозу.
Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати лікарський засіб Йодомарин®, якщо у вас непереносимість лактози.
Як і всі лікарські засоби, Йодомарин® може спричиняти побічні ефекти, хоча вони виникнуть не у всіх. При профілактичному застосуванні йодиду небажаних ефектів зазвичай не очікується. Однак за наявності великих неконтрольованих гормонопродукуючих ділянок у щитоподібній залозі та щоденного застосування йоду понад 150 мкг не можна повністю виключити прояв гіперактивності щитоподібної залози.
У дуже рідкісних випадках, тобто менше ніж у 1 з 10 000 людей, які приймають Йодомарин®, можуть виникнути такі побічні ефекти:
Якщо ви приймаєте Йодомарин® і у вас виникли будь-які побічні ефекти, зверніться до свого лікаря або фармацевта. До них належать будь-які побічні ефекти, не зазначені у цьому переліку.
Йодомарин® не вимагає особливих умов зберігання. Упаковку необхідно зберігати в сухому, недоступному для дітей місці за температури від +5 °С до +25 °С, захищеному від дії прямих сонячних променів. Не використовуйте таблетки після закінчення терміну придатності, зазначеного на етикетці та зовнішній упаковці.
Йод життєво важливий для здоров’я: щитоподібній залозі потрібен цей важливий мінерал для керування багатьма процесами в організмі. Контрольоване додавання йоду сприяє здоровому життю.
Жінки, які годують груддю, а також їхні діти, мають підвищену потребу в йоді. Слід уникати дефіциту через негативний вплив на розвиток і здоров'я.
У нашому розділі «Поширені запитання» представлено запитання та відповіді, пов’язані з лікарським засобом Йодомарин®.